Każda roślina potrzebuje światła do wzrostu

Dobór odpowiedniego oświetlenia do uprawy konopi indyjskich może być trudny nawet dla doświadczonych hodowców.

Jak każda inna roślina, marihuana uprawiana w pomieszczeniach potrzebuje sztucznego oświetlenia do prawidłowego rozwoju i wzrostu, ale ma specyficzne wymagania co do jego mocy oraz liczby godzin oświetlenia, które na początku wynoszą osiemnaście godzin, a pod koniec wegetacji dwanaście godzin na dobę.

Każda roślina potrzebuje światła do wzrostu

Skuteczna hodowla marihuany wymaga wysokiej jakości lamp

Światło aktywuje proces fotosyntezy, w którym komórki roślinne zamieniają energię świetlną w chemiczne paliwo energetyczne. To, co się dzieje, to w rzeczywistości kombinacja cukrów, które są wykorzystywane do dostarczania energii do wszystkich funkcji życiowych żywej rośliny, a więc jest to bardzo ważne do wzrostu. Zazwyczaj hodowcy uprawiający rośliny konopi indyjskich w pomieszczeniach wybierają niedrogie i energooszczędne oświetlenie LED.

Oświetlenie LED, czyli diody elektroluminescencyjne, są stosunkowo nowe w świecie uprawy konopi w porównaniu do innych rodzajów lamp, ale szybko zyskuje na popularności. Zakup lamp LED może być początkowo droższy, ale jest znacznie bardziej wydajny i bardziej przyjazny dla środowiska oraz generuje niższe rachunki za prąd, niż inne rodzaje oświetlenia. Diody LED zwykle nie wytwarzają nadmiaru ciepła, więc możesz nie potrzebować dodatkowego sprzętu do chłodzenia przestrzeni do uprawy, a jedna dioda LED może być zwykle używana zarówno do wzrostu wegetatywnego, jak i kwitnienia.

Niektóre wysokiej klasy diody LED umożliwiają zmianę widma na każdym etapie wzrostu roślin. Światła tego typu są również dostępne w różnych rozmiarach, aby dostosować się do różnych przestrzeni uprawowych oraz naśladowania światła słonecznego. Z pewnością aby powiodła się wewnętrzna hodowla marihuany lampy z diodami LED będą odpowiednim wyborem. Tego typu oświetlenie nie kosztuje wiele, nie wytwarza ciepła i jest wystarczająco silne, aby rośliny w pomieszczeniach rosły zdrowe, dając hodowcom wysokie plony.