Co tak naprawdę oznacza ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości to czasami jedyny dostępny sposób na wyjście z uciążliwego zadłużenia, a większość ludzi odczuwa ogromną ulgę po zakończeniu sprawy upadłościowej.

Jednak zrozumienie całego procesu i wypełnianie formularzy o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być trudne, tego warto skonsultować się z prawnikiem.

Co tak naprawdę oznacza ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Jakie usługi świadczy prawnik zajmujący się upadłością konsumencką

Jeśli zatrudnisz prawnika do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, nie tylko otrzymasz poradę prawną, ale także prawnik zajmujący się upadłością konsumencką zajmie się całą niezbędna dokumentacją od początku do końca. Nie wszystkie przypadki upadłości są skomplikowane, ale też nie wszystkie są łatwe. Tak czy inaczej, adwokat, którego zatrudnisz do pomocy, powinien posiadać umiejętności i wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do prowadzenia takiej sprawy. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy prawnik do ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest doświadczony, jest zapytanie adwokata, czy reprezentował klientów w podobnych sytuacjach w przeszłości.

Ogólnie rzecz biorąc, umowa dotycząca zabezpieczenia, czyli umowa podpisana przez ciebie i twojego pełnomocnika, określa usługi świadczone przez adwokata do spraw upadłości konsumenckiej. Zadaniem prawnika jest również udzielanie kompetentnych i fachowych porad w trakcie całego procesu upadłościowego. Po pierwsze, możesz oczekiwać, że dobry prawnik poinformuje cię, czy ogłoszenie upadłości byłoby odpowiednim rozwiązaniem w twoim najlepszym interesie. Jeśli tak, powinieneś również dowiedzieć się od prawnika, czego można się spodziewać w trakcie postępowania upadłościowego, oraz czy twoja sprawa wiąże się z jakimikolwiek szczególnymi trudnościami lub ryzykiem.

Co najważniejsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania o proces upadlość konsumencka prawnik niezwłocznie odpowie na twoje telefony lub e-maile. Zgłoszenie upadłości wymaga wypełnienia obszernego pakietu formularzy i dokumentacji. Prawie wszyscy prawnicy upadłości mają specjalistyczne oprogramowanie, które przygotowuje i archiwizuje wymagane dokumenty upadłościowe w sądzie.