Najbardziej trwałe balsamy perfumowane

Ponieważ skóra jest największym i najbardziej eksponowanym narządem w organizmie, zasługuje na szczególną uwagę podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Codziennie stawia czoła żywiołom, aby izolować i chronić nasze wnętrze oraz zapewniać nam świetny wygląd na zewnątrz. Pamiętanie o pielęgnacji skóry twarzy i szyi nie jest trudne, ale w rzeczywistości obszary naszego ciała, które są najbardziej podatne na suchość, to dolne partie nóg, ramiona i uda. Poświęcenie czasu na zajęcie się tymi problematycznymi miejscami i odpowiednie nawilżenie od szyi w dół wymaga bardziej świadomego wysiłku, ale opłaci się to, ponieważ skóra dłużej zachowa młodzieńczy blask i zdrowie.

Najbardziej trwałe balsamy perfumowane

Składniki pielęgnacyjne w balsamach do ciała

Nieprzyjemna, sucha skóra jest bardziej powszechna zimą, kiedy wilgotność powietrza jest niższa, ale ważne jest, aby codziennie wmasowywać w swoje ciało balsam. Warto znaleźć codzienny krem lub balsam nawilżający do ciała, dzięki któremu skóra będzie gładka i elastyczna przez cały rok. Istnieją dwie główne klasyfikacje środków nawilżających do ciała, okluzyjne i utrzymujące wilgoć. Substancje okluzyjne blokują odparowywanie wody z komórek skóry, podczas gdy środki utrzymujące wilgoć przyciągają więcej wody w kierunku powierzchni skóry z warstw wewnętrznych.

Wazelina i lanolina to dwa najskuteczniejsze środki okluzyjne, które można znaleźć w wielu balsamach do ciała. Formuły do codziennej pielęgnacji skóry zapewniają długotrwałą barierę chroniącą przed utratą wody ze skóry. Lanolina może jednak powodować reakcję alergiczną u niektórych osób. Witaminy i olejki roślinne należą do niektórych z nowszych naturalnych składników pojawiających się w balsamach do ciała, które dermatolodzy zalecają również ze względu na ich działanie nawilżające. Należą do nich witamina E, olej arganowy i inne oleje roślinne.

Na stronie znajdziemy również balsamy perfumowane, które pielęgnują skórę i dodatkowo pięknie pachną. Humektanty mogą również zwalczać suchą skórę. Są one zwykle bezolejowe i zawierają takie składniki, jak kwas glikolowy, mocznik i kwas mlekowy. W przeciwieństwie do środków okluzyjnych, które jedynie powstrzymują wodę przed wydostaniem się ze skóry, środki utrzymujące wilgoć mogą wnikać w skórę, poprawiając zatrzymywanie wody.