Zadbaj o swoją skórę — postępuj zgodnie z tymi technikami

Pielęgnacja skóry to trudny obszar.

Pewna podstawowa opieka jest konieczna dla dobrej higieny i podstawowego zdrowia. Bardziej zaawansowana pielęgnacja skóry to zabiegi upiększające. I bez względu na to, ile pieniędzy wydaje się na pielęgnację skóry, zawsze wydaje się, że są jeszcze droższe zabiegi i produkty. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby zdobyć podstawową wiedzę na temat skutecznej pielęgnacji skóry.Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była stale zdrowsza, opracuj rutynę pielęgnacji skóry i trzymaj się jej regularnie. Większość ludzi stosuje trzystopniową rutynę: mycie, tonizowanie i nawilżanie. Niektórzy ludzie rezygnują z używania tonera, podczas gdy inni czują, że odświeża on skórę. Niezależnie od tego, co robisz, upewnij się, że wydaje się pasować do Twojego rodzaju skóry w zależności od tego, jak wygląda i czuje się Twoja własna skóra w odpowiedzi na to, co robisz.Soda oczyszczona działa cuda nie tylko w kuchni, ale także na skórze. Spróbuj połączyć sodę oczyszczoną i wodę i rozprowadź pastę na trądziku lub użyj jej na szorstkie obszary, takie jak skóra na kolanach. Wymieszaj sodę oczyszczoną z ciepłą wodą, aby usunąć osad z produktów do stylizacji.Należy chronić skórę nie tylko balsamem, ale także odzieżą. Jeśli na dworze jest słonecznie, zadbaj o to, by ubranie chroniło skórę. Nie noś zbyt ciasnych ubrań, aby skóra się pociła i nie podrażniała. Jeśli na zewnątrz jest zimno, chroń się odpowiednio, aby uniknąć wysuszenia i odparzenia skóryZa wszelką cenę unikaj kabin opalających. Chociaż możesz myśleć, że opalona skóra jest zdrowa, tak naprawdę nie jest. Nie tylko to, ale FDA wykazała, że ​​jeśli korzystasz z solarium przed trzydziestym rokiem życia, zwiększasz ryzyko raka skóry o siedemdziesiąt pięć procent! Lepiej unikaj tego i pozostań zdrowym.Jeśli martwisz się, że Twoja skóra wygląda na uszkodzoną, powinnaś chronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, codziennie nosząc krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Osoby, które często nakładają kremy przeciwsłoneczne na skórę, mają zdrowszy wygląd skóry. Zadbaj o swoją skórę — postępuj zgodnie z tymi technikami

To tak proste, jak nakładanie balsamu na skórę raz dziennie.Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo przez cały czas, ogranicz czas kąpieli lub prysznica.

Dłuższe kąpiele i prysznice pozbawiają skórę zdrowych olejków. Dodatkowo, jeśli zamiast gorących pryszniców zadbasz o ciepłe, Twoja skóra zachowa pełniejszy blask.Ważną częścią dbania o skórę jest zajmowanie się jedzeniem, które spożywasz. Trzymanie się z dala od tłustych potraw pomoże zapobiegać występowaniu wyprysków. Olej w jedzeniu, które spożywasz, może przenikać do twoich porów i powodować powstawanie zaskórników i pryszczów.Bądź delikatny. Nie musisz szorować skóry ostrymi środkami czyszczącymi, aby pozostała czysta i zdrowa. Zamiast tego użyj ciepłej, a nie gorącej wody i łagodnego, delikatnego środka myjącego do mycia skóry. Podczas golenia używaj nawilżającego kremu do golenia i ostrej brzytwy. Delikatnie osusz skórę, oklepując ją, a nie pocierając ręcznikiem.Bądź tak delikatny dla skóry, jak to tylko możliwe. Unikaj brania wielu kąpieli lub pryszniców dziennie, a kiedy bierzesz prysznic, używaj mydeł, które również nie są wrażliwe. Ponadto podczas golenia uważaj, aby nie uciskać głęboko, pielęgnuj skórę tak, jak chcesz.Z pielęgnacji skóry otrzymujesz tyle samo, ile w nią wkładasz. Dotyczy to nie tylko pieniędzy – dotyczy to mniej pieniędzy niż być może jakiegokolwiek innego czynnika – ale czasu i badań. Istnieje wiele innych wskazówek i sztuczek, które tylko czekają, aż się nauczysz.