Czym właściwie jest makijaż permanentny?

W branży kosmetologii, medycyny estetycznej i makijażu na przestrzeni lat pojawiły się ogromne innowacje.

Niektóre zabiegi w ostatnich latach zyskują na popularności, a jednym z takich zabiegów jest z pewnością makijaż permanentny, określany również jako tatuowanie kosmetyczne. Według czołowych ekspertów branżowych tatuaż kosmetyczny jest formą mikropigmentacji. Znany również jako makijaż półtrwały, makijaż permanentny polega na dodaniu pigmentu do skóry właściwej.

Czym właściwie jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to kurs dla kosmetyczek

Zabieg obejmuje różne korekty, w tym eyeliner, brwi i kolor ust osiągane różnymi metodami. Niektórzy specjaliści od tatuażu kosmetycznego oferują nawet cień do powiek i róż, mikropigmentację skóry głowy czy odtwarzanie otoczek sutków po zabiegach. Makijaż permanentny zapewnia pięknie ukształtowane i podkreślone brwi bez operacji, usta w wybranym kolorze, konturówkę lub kreskę eyelinera na oku. Podczas zabiegów makijażu permanentnego do skóry właściwej wprowadzana jest pigmentacja farmaceutyczna i hipoalergiczna przy pomocy zaawansowanego sprzętu lub ręcznie.

Tatuowanie kosmetyczne obejmuje różne zabiegi, w tym kolorowanie ust i wzmacnianie rzęs. Jest również idealny do tatuaży eyelinerów i otoczek sutkowych dla osób, które wygrały walkę z rakiem. Microblading również w ostatnich latach stał się popularny. Różni się od typowych zabiegów makijażu permanentnego tym, że używa się ostrza. Jeśli zdecydujemy się na makijaż permanentny, nie będziemy musieli nakładać makijażu każdego poranka, ponieważ zawsze będziemy wyglądali świeżo i naturalnie.

Aby móc wykonywać makijaż permanentny w swoim gabinecie czy salonie, kosmetyczka czy kosmetolog musi przejść odpowiednie kursy. Zostanie wizażystką permanentną to doskonała okazja dla osoby, która chce całkowicie zmienić swoją karierę zawodową lub rozwijać dotychczasowe umiejętności. Wraz z rosnącą konkurencją w branży kosmetycznej, makijaż permanentny kurs zapewni ci doskonałe kwalifikacje, które możesz wykorzystać jako swoją przewagę w oferowaniu swoich usług klientom. Dzięki temu będziesz na bieżąco z stylami i metodami, które są obecnie modne w branży kosmetycznej i makijażu.