Przydatne pomysły na utrzymanie silnej pamięci

Czy kiedykolwiek zostawiłeś garnek na kuchence i zapomniałeś o nim? Co powiesz na wypuszczenie psa na zewnątrz i zapomnienie, że jest tam przez całą noc? Tak, zdarza się to najlepszym z nas.

Zaniki pamięci są zbyt częste, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz wzmocnić swoją pamięć. Sprawdź ten artykuł.Udowodniono, że jedna rzecz, która pomaga w utrzymaniu pamięci i funkcji mózgu w czasie, to socjalizacja. Posiadanie silnej grupy społecznej oraz dużo interakcji i rozmów z rodziną i przyjaciółmi pomoże utrzymać swobodny przepływ pamięci zarówno teraz, jak i wraz z wiekiem.Jeśli chcesz zapamiętać skomplikowaną informację, skorzystaj z techniki mnemonicznej. Jest to sposób na powiązanie informacji z czymś, co jest powszechne i znajome. Kiedy tworzysz to skojarzenie, możesz pomyśleć o wspólnym elemencie, a to wywoła w twojej pamięci bardziej skomplikowaną informację.Podobnie jak aktor przed przedstawieniem sztuki, powtarzanie tego, czego się uczysz, jest świetnym sposobem na poprawę pamięci. Jeśli próbujesz się uczyć, recytuj na głos problemy i odpowiedzi, a łatwiej przyswoisz informacje i ostatecznie zachowasz je skuteczniej. To świetny sposób na poprawę ogólnej pamięci.Aby zapobiec utracie pamięci, powinieneś regularnie spędzać czas na spotkaniach towarzyskich z przyjaciółmi. Kontakty z przyjaciółmi i bliskimi w otoczeniu towarzyskim pomagają zapobiegać stresowi i depresji, które poważnie utrudniają funkcjonowanie pamięci. Wyznacz czas w swoim harmonogramie, aby odpocząć i cieszyć się przyjaciółmi. Twoja pamięć ci za to podziękuje.Próbując zapamiętać nowe informacje, poświęć czas i wysiłek, aby pomyśleć o tym, jak ten nieznany materiał ma się do czegoś, co już znasz i rozumiesz. Odnajdując związek między nowymi koncepcjami a wcześniej wyuczonym materiałem, zwiększysz prawdopodobieństwo zapamiętania nowych informacji.Urządzenia mnemoniczne mogą być świetnym sposobem na zapamiętywanie informacji. Przydatne pomysły na utrzymanie silnej pamięci

Mnemotechnika to po prostu sposób na zapamiętanie faktów poprzez powiązanie ich ze znajomym obrazem lub słowem.

Na przykład każdy element listy może być powiązany z kwiatem zaczynającym się od tej samej litery lub możesz zmienić listę w niezapomniany wierszyk.Ponieważ powtarzanie wymusza pamięć, powtarzaj ważne informacje w kółko w swoim umyśle natychmiast po usłyszeniu lub nauczeniu się. Czy to imię nowego klienta, czy rocznica ślubu, powtarzając informacje, zachowasz je w pamięci. Nie tylko pomoże ci to zapamiętać ważne szczegóły, ale jest to również bardzo przydatne ćwiczenie dla twojej pamięci w ogóle.Ważne jest, aby zachować codzienną rutynę, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Robiąc różne rzeczy o różnych porach dnia, możesz zapomnieć o pewnych obowiązkach. Staraj się trzymać jednej rutyny na dni powszednie, kiedy jesteś w pracy i jednej rutyny na weekendy, kiedy jesteś w domu.Jeśli utrata pamięci lub po prostu słaba pamięć jest twoim problemem, być może niedobór Omega 3 jest sednem problemu. Spróbuj zażyć suplement Omega 3 lub lek taki jak Lovaza, aby w tym pomóc. Naukowcy odkryli w Wielkiej Brytanii, że dzieci, którym podano Omega 2 były bardziej skoncentrowane i miały lepszą pamięć.Jak widać, możesz zastosować te małe wskazówki i uzyskać duże wyniki. Zabawne w utracie pamięci jest to, że tak naprawdę nic nie jest stracone. To wszystko nadal tam jest. Musisz tylko wytrenować swój mózg, aby uzyskać prawidłowy dostęp do wspomnień. Możesz to zrobić, korzystając ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś tutaj.