Jak skutecznie zwalczać owady latające w domu czy biurze

Obecnie do zwalczania owadów latających w pomieszczeniach służą nam lampy owadobójcze, które są bezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych i pomagają chronić środowisko, ponieważ nie emitują żadnych substancji chemicznych.

Elektryczne lampy na komary charakteryzują się również wysoką wydajnością pracy i skutecznością w eliminowaniu latających owadów w pomieszczeniach, można również wybrać bardziej energooszczędne lampy z żarówkami LED.

Jak skutecznie zwalczać owady latające w domu czy biurze

Czy lampa na komary naprawdę działa?

Wraz z rozwojem nauki i technologii nie ograniczamy się tylko do zabijania szkodników poprzez użycie chemicznych środków owadobójczych. Obecnie możemy wykorzystać nietoksyczne, bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń produkty do eliminacji insektów, takie jak lampa owadobójcza na komary. Należy pamiętać, że lampy takie nie powinny być umieszczane nad lub w pobliżu miejsc przygotowywania żywności. Zapobiegnie to zanieczyszczeniu żywności i powierzchni roboczych przez części zabitych owadów, które mogą spaść z tacki lampy.

Żarówki UV zazwyczaj wymagają wymiany po około roku użytkowania, jednak jeśli zdecydujemy się na lampy owadobójcze z diodami LED, mogą one posłużyć nam nawet przez 10 lat bez konieczności wymiany. Elektroniczne lampy na komary zostały zaprojektowana, aby chronić twoje miejsce pracy czy dom przed komarami bez używania szkodliwych sprayów lub spirali czy innych produktów wytwarzających dym czy inne substancje. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a jego kompaktowa konstrukcja zapewnia wygodne przenoszenie w dowolne miejsce. Ultrafioletowe światło przyciąga komary i zabija je bez użycia szkodliwych chemikaliów.

Diody LED są bardziej wytrzymałe niż inne rodzaje żarówek, nie trzeba ich będzie wymieniać przez około 10 lat lub dłużej, natomiast standardowe żarówki trzeba wymienić po około roku. Żarówki UV są wykonane z długich rurek szklanych, podczas gdy diody LED są małymi, lekkimi żarówkami zamocowanymi w urządzeniu. Żarówki UV są zatem o wiele bardziej kruche i podatne na pękanie w przypadku upuszczenia lub przewrócenia urządzenia, co oznacza, że być może będziesz musiał je wymienić nawet wcześniej. Diody LED są solidne i zaprojektowane z myślą o długiej żywotności. Elektryczna lampa na komary stanowi bezpieczną i opłacalną metodę pozbycia się uciążliwych owadów w lecie, czy to w domu, w biurze czy w miejscu pracy.