Bliska ci osoba potrzebuje leczenia paliatywnego?

Aktualnie bliska ci osoba, została skierowana na leczenie paliatywne, jakie będzie się odbywać oraz przebiegać w jej domu, co za tym idzie, musi posiadać ona całodobową opiekę, ze strony kogoś, kto posiada wszelkie predyspozycje, aby ją zapewnić? Oczywiście w przypadku chorób nieuleczalnych takich jak AIDS, czy z pogarszającym stanem zdrowia ze względu na ich postęp, jak ma to miejsce, kiedy idzie o nowotwory, leczenie paliatywne jest wręcz jedyną opcją w ograniczeniu objawów i dolegliwości.

Zazwyczaj takich, które mocno zaniżają nasz komfort życia, doprowadzają do tego, iż samodzielnie nie możemy funkcjonować w kontekście codziennego życia. Nie są one w stanie same się sobą zająć, nie pamiętają o przyjmowaniu leków, nie potrafią samodzielnie zadbać o swoją codzienną higienę. Dlatego potrzebują one wsparcia, na wielu płaszczyznach w odniesieniu do pielęgnacji, codziennego życia, normalnych czynności i kogoś, kto zareaguje, gdy zajdzie taka konieczność, wezwie lekarza w momencie pogorszenia się stanu zdrowia. Trzeba się też liczyć z czynnościami, uwzględniającymi podłączenie sprzętu medycznego, czy jego obsługę jak respirator, a nawet karmić dojelitowo, co też wymaga od nas niezbędnych umiejętności czy też doświadczenia. Należy się więc mocno zastanowić nad tym, czy rzeczywiście opieka nad osobą przewlekle lub nieuleczalnie chorą jest czymś, z czym sobie poradzimy, bardzo często jest niestety zupełnie odwrotnie.

Bliska ci osoba potrzebuje leczenia paliatywnego?

Jak przebiega leczenie osób poważnie chorych, w warunkach domowych?

Może się często tak zdarzyć, jak powiedziano powyżej, a więc dojść do sytuacji w której mamy warunków, by zaopiekować się osobą bliską, jednocześnie sami się tym zająć lub kogoś odpowiedniego zaangażować, do całodobowej opieki w naszym domu. Idealnym rozwiązaniem pozostaje wtedy wysłanie jej do ośrodka leczniczo-opiekuńczego, czy hospicjum, w którym miejsce pomoże nam znaleźć NZOZ jaki prezentuje pod adresem karmienie dojelitowe w domu swoją ofertę. Specjalizuje się on też w poradni leczeniu dojelitowego, czy wyposażaniu respiratorów do użytku domowego.