Jaki kantor zdecydowanie lepiej wybrać?

Kantor stacjonarny vs internetowy – z jakiego powodu online jest coraz popularniejszy? Ewolucja wchodzi także w dziedzinę walut i wymiany pieniędzy – jesteśmy tego wizualnymi świadkami.

Jest nią szansa korzystania z internetowej formy wymiany pieniędzy – inaczej kantory internetowe. W większości wypadków z tej odmiany wymiany walut korzystają dłużnicy banków, którzy w ostatnich latach zaciągnęli pożyczki hipoteczne w walucie zagranicznej.

Jaki kantor zdecydowanie lepiej wybrać?

W najwyższym stopniu atrakcyjnymi walutami, w jakich zaciągane były zadłużenia mieszkaniowe są przede wszystkim franki szwajcarskie oraz waluta europejska.

Z reguły kursy walut proponowane przez banki obsługujące kredytobiorców, oferują mniej pomyślne kursy walut, bo różnice między ceną zakupu a ceną sprzedaży są niezmiernie wysokie. Zdecydowanie tańsze waluty można zakupić w sztampowych stacjonarnych kantorach pieniędzy, które proponują bardziej idealne ceny euro i franków szwajcarskich, aniżeli w bankach. W ostatnich latach pojawiła się pionierska konkurencja dla sprzedaży dewiz przez banki, a również legendarnych kantorów walut. Ową rywalizacją są kantory internetowe.