Kursy dla dentystów – dlaczego warto się szkolić nawet w okresie pandemii?

Wykorzystanie nowych technologii, jak choćby drukowania 3D jest często spotykane w medycynie, a zwłaszcza w ortodoncji.

Coraz więcej osób ma problem z utratą zębów czy koniecznością usunięcia ich wraz z korzeniami na skutek rozwijającej się choroby. Implanty mogą pomóc wrócić do normalnego życia i cieszyć się w pełni pięknym uśmiechem, bez użycia ruchomych protez zębowych. Społeczeństwo się starzeje, a coraz więcej osób ma problem ze swoim uzębieniem m.in. na skutek upływu czasu czy przebytych chorób, dlatego szkolenie stomatologów w zakresie endodoncji i endoprotetyki jest bardzo istotne. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto poszerzać swoją wiedzę nawet w okresie pandemii.

Bezpieczne sale szkoleniowe i indywidualne podejście

Bez wątpienia kurs Curriculum Endo pomoże zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi endodoncji i endoprotetyki, a także innowacjami w tym zakresie. W związku z tym jest on kierowany nie tylko do osób, które uczą się wykonywania analizy kanałów korzeniowych z użyciem mikroskopu zabiegowego, a także wykonywania samych zabiegów z jego pomocą, ale również tych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności praktyczne w tym zakresie. Co więcej, przed przystąpieniem do części praktycznej, warto przyswoić sobie teorię, która jest dostępna w formie e-learningu. Analiza teorii następuje poprzez zadawanie pytań, które można przesyłać do prowadzących jeszcze przed spotkaniem stacjonarnym. W dobie pandemii i obostrzeń, kursy odbywają się w reżimie sanitarnym. Jak wiadomo wielu lekarzy, w tym specjalistów-stomatologów zaszczepiło się przeciwko COVID, stąd mimo wszystko mogą poczuć się na takim kursie bezpiecznie, a jednocześnie skorzystać z wiedzy i doświadczenia trenerów. Zajęcia są nastawione na praktyczne zdobywanie umiejętności, zatem różnią się od wielu kursów oferowanych na rynku.

Kursy dla dentystów – dlaczego warto się szkolić nawet w okresie pandemii?

Możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych kompetencji

Mimo, że pandemia nadal trwa, to jednak świat nauki ciągle się rozwija i w związku z tym, warto korzystać z nowej wiedzy, zdobywać ją i przy okazji rozszerzać swoje kompetencje. Udział w szkoleniach biorą uzdolnieni młodzi stomatolodzy, który z chęcią poszerzają swój warsztat. Potwierdzeniem odbytego szkolenia może być zdany egzamin, a także otrzymany certyfikat, który można potem zawiesić w swoim gabinecie. Czas pandemii to dobry moment na zdobywanie nowych kompetencji, zarówno w kanale online, jak i stacjonarnym.