Skorzystaj z implantów i koron ceramicznych i znów uśmiechaj się szeroko

Wielu Polaków boryka się z brakami uzębienia.

Jak wiadomo wypadnięcie zęba może wiązać się z parodontozą, ale również osłabieniem zębów po ciąży, czy wypadkiem w pracy. Niezależnie od tego, z jakiego powodu utraciłeś ząb, nowoczesna stomatologia spieszy z pomocą. Jest wiele rozwiązań, dzięki którym pacjent może wrócić do pełnego uśmiechu, a najtrwalszym z nich jest wszczepienie implantu, który pozwoli osadzić nową koronę. Warto jednak wiedzieć, że wcześniej konieczne jest usunięcie naturalnego korzenia, jeśli ten pozostał w dziąśle, np. gdy korona została utracona na skutek próchnicy.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów?

Warto podkreślić, że słowo implant, który jest niczym innym jak sztucznym korzeniem, często mylone jest przez laików ze sztuczną koroną. A to dwie różne rzeczy. Korona jest bowiem osadzana na rusztowaniu połączonym z implantem, jednak zabieg przeprowadzany jest najczęściej w kilku etapach, bowiem implant musi się przyjąć. W tym czasie stomatolog założy pacjentowi koronę tymczasową. Czasem taką koronę pozostawia się nawet na pół roku od wszczepienia implantu, a dopiero potem jest zakładana korona ostateczna. Dobrej jakości implant może pacjentowi służyć nawet przez całe życie, bo tytanowa śruba ma potencjalnie trwałość nawet 40 lat. Wymiany z pewnością jednak będzie wymagać korona.

Skorzystaj z implantów i koron ceramicznych i znów uśmiechaj się szeroko

Czy zęby na implantach mogą się psuć?

Same zęby nie, ponieważ są sztuczne, natomiast przy niewłaściwej higienie zębów na implantach może dojść do zapalenia tkanki wokół implantu. Podobnie stan zapalny zębów naturalnych znajdujących się obok, może spowodować, że przeniesie się on na tkankę, gdzie znajduje się implant. Dlatego nawet po wykonaniu implantów i osadzeniu koron należy regularnie korzystać z usług stomatologa, by monitorować stan uzębienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu wszczepiania implantów i tego, jak długo trwają poszczególne etapy, odwiedź stronę gabinetu stomatologicznego, np. https://klinikastomatologii.eu/uslugi/implanty/. Możesz też umówić się bezpośrednio na konsultację w gabinecie. Pamiętajmy, że korona ostateczna zostaje zarówno pod względem rozmiaru, jak i odcienia idealnie dobrana do pozostałych zębów. Dzięki temu nie widać różnicy między implantem a naturalnymi zębami.