Wskazówki i porady dotyczące zapobiegania i leczenia objawów astmy

Astma to stan, który dotyka wielu ludzi.

Astmę wywołują czynniki środowiskowe, takie jak narażenie na zanieczyszczenia powietrza i dziedziczenie genetyczne. Życie z trądzikiem może być trudne ze względu na występujące problemy zdrowotne. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci żyć z astmąKup lek rozszerzający oskrzela lub inhalator. Produkty te zwykle pozwalają lepiej oddychać kilka sekund po ich użyciu. Korzystanie z tych produktów wiąże się z ryzykiem, ale jeśli używasz ich zgodnie z zaleceniami, powinny one ułatwić Ci życie. Zapytaj swojego lekarza, jakiego rodzaju inhalatora powinieneś użyć.Dobrą wskazówką, która może ci pomóc, jeśli cierpisz na astmę, jest upewnienie się, że masz jakiś plan awaryjny. Nigdy nie wiadomo, kiedy astma się nasili. Kiedy tak się stanie, powinieneś mieć jakiś plan awaryjny, zgodnie z którym możesz działać, aby nie tracić czasu.Osoby cierpiące na astmę często mają alergie, które mogą wywoływać objawy. Upewnij się, że wiesz, na co jesteś uczulony, abyś mógł nauczyć się trzymać z dala od rzeczy, które mogą cię skrzywdzić. Alergolog najlepiej wykona szeroki test na alergię.Jeśli Ty lub Twoje dzieci zmagacie się z astmą, ważne jest, aby co roku sprawdzać dom pod kątem czynników wywołujących astmę. Wyzwalaczami astmy w domu są kurz, pleśń i wszelkie inne zarodniki, które mogą być obecne w twoim domu. Te wyzwalacze często dotykają dzieci bardziej niż dorosłych.Uważaj na środki przeciwbólowe, których używasz. Osoby z astmą starają się nie stosować aspiryny i NAID lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak Advil, Motrin i Aleve, ponieważ istnieje możliwość pogorszenia objawów astmy. Wskazówki i porady dotyczące zapobiegania i leczenia objawów astmy

Zamiast tego spróbuj użyć acetaminofenu, bardziej znanego jako Tylenol, aby złagodzić ból.Jeśli cierpisz na astmę i masz nadwagę lub otyłość, możesz rozważyć utratę wagi.

Nadwaga zmniejsza czynność płuc i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów astmy. Upewnij się również, że pijesz dużo wody, ponieważ utrzymywanie nawodnienia jest bardzo ważne dla kontrolowania objawów i ataków astmy.Jeśli masz astmę i Twój dom będzie malowany, spróbuj wyjść z domu na kilka dni. Spędź trochę czasu w domu rodziny lub przyjaciela. Opary i zapachy mokrej farby mogą powodować nasilenie objawów astmy, a nawet poważne ataki astmy.Osoby cierpiące na astmę powinny trzymać się produktów bezzapachowych. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach wzrasta wraz z ciągłym stosowaniem wszelkich substancji zapachowych, od odświeżaczy powietrza po kadzidełka, a wszystko to może wywołać ataki astmy. Należy również unikać świeżych farb lub nowych dywanów, ponieważ wydzielają one opary, które mogą podrażniać drogi oddechowe. Utrzymuj powietrze w domu tak świeże, jak to tylko możliwe.Nie trzeba dodawać, że musisz zażywać leki przepisane przez lekarza, ale przy obecnej sytuacji ekonomicznej wiele osób marnuje leki. Biorą mniej niż zalecono, próbując je rozciągnąć lub pomijają dawki. Aby mieć pewność, że uzyskasz najlepsze wyniki, zażywaj leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Wizyta w izbie przyjęć w przypadku poważnego ataku może kosztować Cię więcej niż oszczędność kilku recept.Jak wspomniano wcześniej, astma jest stanem, który dotyka wielu ludzi. Jest to spowodowane czynnikami środowiskowymi i dziedziczeniem genetycznym. Życie z astmą może być trudne, ponieważ powoduje problemy zdrowotne. Jeśli skorzystasz ze wskazówek zawartych w tym artykule, możesz żyć z astmą.