Wybierając schody do domu zwróć uwagę na ich estetykę i bezpieczeństwo

Schody drewniane wprowadzają do pomieszczenia wrażenie komfortu i spokoju, ich cechy architektoniczne podkreślają solidność konstrukcji klatki schodowej.

Różne projekty schodów drewnianych pomagają zwrócić uwagę na cechy wystroju wnętrza, a także dają możliwość zwiększenia funkcjonalności przestrzeni, ułatwiając poruszanie się pomiędzy kondygnacjami.

Wybierając schody do domu zwróć uwagę na ich estetykę i bezpieczeństwo

W wielu wnętrzach sprawdzą się schody zabiegowe drewniane

Indywidualny projekt schodów powinien pasować do wnętrza, a obliczenia powinny opierać się na parametrach konkretnego pomieszczenia. Cena projektu schodów uzależniona jest od złożoności, rodzaju i materiału, z jakich wykonuje się poszczególne elementy klatki schodowej. Najpopularniejszym materiałem na schody jest drewno, ponieważ jest doskonale przetworzone i jest stosunkowo niedrogie, a także wyróżnia się estetyką, trwałością i bezpieczeństwem.

Wybierając schody drewniane do swojego domu, warto dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Weź pod uwagę nie tylko estetykę i prezencję, ale łatwość użytkowania i zasady bezpieczeństwa, a także ostateczną cenę projektu. Najlepszym materiałem do montażu schodów jest drewno. Łatwość obsługi pozwala nie martwić się nadmiernym obciążeniem podłogi. Drewno można zastosować wszędzie tam, gdzie trudno z góry przewidzieć skurczenie się budynku. Drewniane schody są rzadko montowane według standardowych projektów. Ważne jest, aby każdy element schodów dopasować do wielkości pomieszczenia.

Wybierając projekt klatki schodowej z drewna, najpierw wybiera się model i kształt schodów. Najłatwiejszym sposobem poruszania się między piętrami są proste schody, schody zabiegowe i dywanowe. Wysokość biegu schodów podyktowana jest wielkością pomieszczenia. Wybierając schody zabiegowe drewniane należy również pamiętać o spocznikach. Wiele zależy od elementu nośnego konstrukcji podłużnicy lub cięciwy, do których mocowane są stopnie i podstopnice. Następnie do konstrukcji schodów można wybrać elementy dekoracyjne, okucia, kolumny, tralki, poręcze, balustrady lub uchwyty i elementy nośne.