Chirurg stomatolog w przypadku poważnych urazów szczęki

W przypadku różnego rodzaju problemów ze szczęką, zębami, w przypadku różnego rodzaju ubytków pomoc stomatologa nie zawsze będzie wystarczająca.

W tym przypadku należy bowiem skonsultować się z chirurgiem stomatologiem, który zajmuje się strukturą naszej szczęki, potrafi zastosować odpowiednie implanty, także zajmuje się przeszczepami zębów.

Chirurg stomatolog w przypadku poważnych urazów szczęki

W jakich przypadkach należy skorzystać z pomocy chirurga stomatologa?

Warto zwrócić uwagę iż czasem implanty nawet najbardziej nowoczesne tytanowe czy też wykonane z najnowszych tworzyw czasem nie mogą przyjąć się u pacjenta, dlatego też specjalista powinien wiedzieć jaki inny rodzaj materiałów należy użyć, w jaki sposób sprawić aby implant został przyjęty przez nasze ciało. Dla wielu osób może być to znaczna poprawa jeżeli chodzi o przeżuwanie, ale także o estetykę. Oczywiście najnowsze generacje implantów przyjmują się bardzo dużej grupy pacjentów, są bardzo skuteczne oraz wytrzymałe.

Chirurg stomatolog zajmuje się także chirurgią plastyczną twarzoczaszki, w tym przypadku może wykonać wiele operacji związanych z naszą szczęką, z pewnością dzięki temu poprawi się na zgryz. Osoby które do tej pory miały problemy z przeżuwaniem, cierpiały na różnego rodzaju bóle związane z mięśniami twarzy mogą po zabiegu czy też operacji wykonanej przez chirurga stomatologa poczuć dużą ulgę. Oczywiście warto pamiętać iż będzie on wykonywał różnego rodzaju zabiegi pourazowe, gdzie może dochodzić do stanów zapalnych. Możliwa jest obecnie bardzo skuteczna rekonstrukcja szczęki i żuchwy, pacjenci którzy doznali urazów z pewnością mogą liczyć na fachową opiekę specjalisty, niekiedy także w tym przypadku konieczny będzie przeszczep skóry, nerwów lub też kości z innej części ciała pacjenta. Dodatkowo także wykonuje się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne które poprawiają wygląd po operacji.

Pacjenci który którzy ulegli różnego rodzaju urazom szczęki, będą mogli liczyć zatem obecnie na fachową pomoc, warto zwrócić uwagę iż medycyna w tym obszarze uczyniła w ostatnich latach duże postępy. Wykorzystuje się bardzo nowoczesne materiały które z pewnością mogą zastąpić naturalne zęby czy też elementy kości. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje przychodni w których przyjmuje chirurg stomatolog bielsko biała jest miastem gdzie znajdziemy tego rodzaju usługi.