W jaki sposób peelingi działają na naszą skórę

Kiedy jesteśmy bardzo młodzi, nasza skóra jest miękka i jędrna, ponieważ bardzo skutecznie się odnawia, ma szybką produkcją kolagenu i wymianę martwych komórek.

Wraz z wiekiem proces ten znacznie zwalnia i może zacząć się już w wieku 20 lat. Nauka od lat pracuje nad przezwyciężeniem skutków starzenia, a jednym z najkorzystniejszych dostępnych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych są peelingi.

W jaki sposób peelingi działają na naszą skórę

Peeling migdałowy ma wiele zalet

Wiele zabiegów złuszczających wykorzystuje do złuszczania naskórka środki ścierne, ale peelingi wykonują swoje zadanie za pomocą łagodnych, bezpiecznych dla skóry kwasów, które działają szybko, usuwając nagromadzone martwe komórki naskórka z powierzchni skóry. To powstrzymuje mikrouszkodzenia, które może powodować ostre złuszczanie na wrażliwej skórze twarzy i szyi, podczas gdy peeling migdałowy zapewnia gładszy, zdrowszy blask cery. Delikatne efekty złuszczające pomagają stymulować skórę do rozpoczęcia samoregeneracji, a dzieje się to poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i rozpoczęcie procesu odnowy komórek. Te nowe komórki pomagają wypełnić luki, które powodują drobne linie i zmarszczki, więc cały proces pomaga zmniejszyć oznaki starzenia się skóry.

Uszkodzenia słoneczne, a także starzenie się, mogą powodować nierówny koloryt skóry z ciemniejszymi plamami. Ponieważ peelingi do skóry zachęcają do szybszej wymiany komórek skóry, obszary dotknięte różnymi poziomami pigmentu mogą zostać zastąpione nowymi, redukując przebarwienia i wyrównując ogólny koloryt cery. Blizny to obszary z mniejszą liczbą komórek skóry z powodu wcześniejszych uszkodzeń spowodowanych trądzikiem, ranami, infekcją lub innymi problemami. Podobnie jak w przypadku drobnych zmarszczek, mogą one stać się mniej widoczne, ponieważ skóra przyspiesza produkcję kolagenu i proces wymiany komórek skóry po peelingu migdałowym.

Jeśli zastosujemy peeling migdałowy, zapewnimy również lepsze wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry. Złuszczanie powierzchni skóry poprzez peeling usuwa warstwy nagromadzonych martwych komórek skóry i zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory, pozostawiając lepszą bazę dla produktów do pielęgnacji skóry, które mogą wtedy lepiej wnikać w głębokie warstwy skóry i działać wydajniej.