Rzeczy do rozważenia dotyczące ubezpieczenia na życie

Istnieją dziesiątki historii o rodzinach, które straciły jedną z głównych żywicieli rodziny i znalazły się w okropnej sytuacji finansowej.

Wiele osób boi się nawet pomyśleć o ubezpieczeniu na życie, ale możesz zapewnić, że Twoja rodzina nie zginie bez Ciebie, jeśli tylko zastosujesz się do tych wskazówek.Zakładając polisę ubezpieczeniową na życie, miej świadomość posiadacza odpowiedzialności za fundusze. Określenie „dorosły odbiorca płatności” nie ma legitymacji prawnej. Samo nazwanie kogoś „dorosłym odbiorcą” w imieniu innej osoby na polisie nie wymaga od odbiorcy wydawania tych środków na opiekę nad zamierzonym odbiorcą.Jeśli rozważasz zakup ubezpieczenia na życie, przed udaniem się do agenta ubezpieczeniowego skontaktuj się z pracodawcą. Twój pracodawca może być w stanie zaoferować ci lepszą stawkę ubezpieczenia na życie, ponieważ zawarł umowę z firmą ubezpieczeniową na życie, aby ubezpieczyć dużą liczbę osób. Możesz uzyskać ubezpieczenie na życie dla siebie i członków swojej rodziny po bardzo atrakcyjnych stawkach.Zachowaj ostrożność, gdy widzisz limit świadczeń w swojej polisie ubezpieczenia zdrowotnego. Chociaż dodanie limitu korzyści może znacznie obniżyć twoje składki, może to na dłuższą metę kosztować cię znacznie więcej. Jeśli masz limit świadczeń ustalony na 25 000 USD, ale masz wypadek, w wyniku którego rachunki szpitalne wynoszą 75 000 USD, będziesz musiał zapłacić różnicę.Jeśli masz rodzinę, która zależy od dochodów, które zapewniasz, powinieneś wykupić ubezpieczenie na życie. To ochroni Twoich bliskich, zapewniając dochód w przypadku niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie jest dla tych, którzy cię przeżyją. Jeśli więc zależy Ci na rodzinie, kup sobie ubezpieczenie na życie.Chociaż terminowe ubezpieczenie na życie obejmuje Cię tylko przez określony czas, ma pewne korzyści, które mogą sprawić, że będzie to dla Ciebie właściwy wybór. Terminowe ubezpieczenie na życie jest znacznie tańsze niż ubezpieczenie na całe życie, kosztuje setki dolarów rocznie, a nie tysiące. Rzeczy do rozważenia dotyczące ubezpieczenia na życie

Jest elastyczny, ponieważ możesz wybrać ubezpieczenie na okres od 5 do 30 lat z ochroną od 100 000 do milionów.

W przypadku krótkoterminowych potrzeb, takich jak ukończenie studiów przez dzieci lub spłata kredytu hipotecznego, terminowe ubezpieczenie na życie jest idealne, zwłaszcza jeśli nie masz ubezpieczenia na całe życie.Nawet jeśli Twój pracodawca oferuje ubezpieczenie na życie, nie powinieneś polegać na tej polisie, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Zasady te są często dość ograniczone i mają tę wadę, że nie są przenośne. Jeśli odejdziesz z pracy, zrezygnujesz również z ubezpieczenia na życie, co oznacza, że ​​będziesz musiał znaleźć nową polisę, która ją zastąpi.Rozważając zakup ubezpieczenia na życie, musisz najpierw zrozumieć swoje potrzeby. Rozumiesz swoją sytuację finansową lepiej niż ktokolwiek inny, więc nie pozwól nikomu przekonać Cię do zakupu polisy, z którą nie czujesz się komfortowo. Jeśli dodasz dług, szacunkowe koszty pogrzebu i 6-12 miesięcy zastąpienia dochodu, możesz uzyskać oszacowanie swoich potrzeb ubezpieczeniowych.Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś ubezpieczenia na życie, zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z przedstawicielem finansowym przed podjęciem decyzji o polisie. Chociaż możesz uważać, że możesz odpowiednio określić potrzeby osób pozostających na Twoim utrzymaniu w przypadku Twojej śmierci, pełnomocnik finansowy ma znacznie większe doświadczenie i generalnie będzie w stanie doradzić Ci inne zmienne, o których nie pomyślałeś. W rzeczywistości możesz potrzebować znacznie większego zasięgu, niż zakładałeś.Jeśli jesteś w stanie znaleźć odpowiednie ubezpieczenie na życie, może to zapewnić Ci niesamowity spokój dla Twoich bliskich. Stosując się do tych wskazówek, możesz przestać martwić się o możliwą przyszłość i zacząć koncentrować się na czasie, który masz ze swoimi bliskimi.