Warto skorzystać z pomocy drogowej w wielu sytuacjach

Pomoc drogowa może pomóc kierowcy wrócić na drogę, jeśli nagle pojazd się zepsuje lub ulegnie wypadkowi.

Większość firm zajmujących się ubezpieczeniami samochodowymi współpracuje z istniejącą siecią firm, aby zapewnić bezpośrednią pomoc drogową lub zorganizować usługi w imieniu klienta. Kiedy wezwiesz pomoc drogową, firma wyśle usługodawcę, który jest najbliżej i najbardziej odpowiedni dla zaistniałej sytuacji.

Warto skorzystać z pomocy drogowej w wielu sytuacjach

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa z Wrocławia

Gdy utkniesz na poboczu, firma zajmująca się udzielaniem kierowcom pomocy drogowej wyśle do ciebie odpowiedniego profesjonalistę, niezależnie od tego, czy potrzebujesz drobnych napraw, benzyny czy holowania do warsztatu naprawczego. Dostawcy usług holowniczych zabiorą twój samochód do najbliższego mechanika na określoną odległość. Jeśli potrzebujesz odholować samochód po przekroczeniu limitu kilometrów, dostawca pomocy drogowej pobierze dodatkową opłatę za nadwyżkę.

Pomoc drogowa może również ponownie uruchomić akumulator, jeśli jest on rozładowany. To dość częsta przyczyna zatrzymania się samochodu na drodze, a usunięcie usterki zajmuje tylko kilka minut. Auto pomoc może również wymienić przebitą oponę na zapasową, a jeśli jej nie ma, odholują pojazd na lawecie do najbliższego warsztatu samochodowego lub miejsca zamieszkania kierowcy. Pomoc drogowa może również wysłać osobę, która pomoże otworzyć zablokowany samochód. Specjaliści zazwyczaj próbują odblokować drzwi samochodu za pomocą klina pompy lub narzędzia o dużym zasięgu. Jeśli te metody nie zadziałają, dostawca wezwie ślusarza.

Profesjonalna pomoc drogowa wroclaw może pomóc kierowcom rozwiązać wiele problemów z samochodem na drodze. Może to być przykładowo dostarczenie wystarczającej ilości paliwa, aby móc bezpiecznie dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej w celu zatankowania samochodu. Jeśli cenisz sobie wygodę, skorzystasz na dodaniu pewnego rodzaju programu pomocy drogowej do swojej polisy ubezpieczeniowej. Nie będziesz musiał zastanawiać się, który dostawca usług najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Może to być szczególnie przydatne, gdy utkniesz na drodze późno w nocy lub podczas niepogody.