Co musisz wiedzieć o kupowaniu złota

Co wiesz o rynku złota? Czy rozumiesz, czego potrzeba do inteligentnego handlu? Czy możesz osiągnąć zysk, jeśli kupisz i sprzedasz dzisiaj? Bez względu na to, jakie umiejętności już posiadasz, ten artykuł zawiera przydatne wskazówki, których potrzebujesz, aby jutro zarobić.Sprawdź aktualne wartości rynkowe, zanim sprzedasz jakąkolwiek biżuterię.

Pomoże ci to dowiedzieć się, czy oferuje się ci dobrą ofertę. Jest kilku pozbawionych skrupułów dealerów, którzy będą próbowali naciągnąć na ciebie.Kiedy nadejdzie czas na sprzedaż złota, zastanów się, czy chcesz je sprzedać za wartość stopu, czy po prostu jako sztukę. Najszybszym sposobem na sprzedanie złota (i tym, który preferuje wielu dealerów i lombardów) jest jego wartość stopu. Sprzedając swoje unikalne sztuki złota kolekcjonerowi, możesz zyskać więcej pieniędzy.Jeśli kupujesz sztuki złota z powodów inwestycyjnych, trzymaj się z dala od monet dowodowych. Monety te są polerowane i oprawiane, i czasami mogą być warte więcej niż zwykłe monety. Problem polega na tym, że wartość monety dowodowej ma znaczenie tylko dla kolekcjonerów i może się zmieniać każdego dnia. W celach inwestycyjnych trzymaj się zwykłych monet.Zobowiąż się do zdobywania wiedzy na złocie. Wiedz, że wchodzisz: tylko ty jesteś po swojej stronie. Kupujący, bez względu na reputację, chcą uzyskać jak najlepszą ofertę dla siebie. Jeśli nie znasz języka, istnieje duża szansa, że ​​przegrasz w jakichkolwiek negocjacjach.Cenną informacją na temat złota jest to, że choć jego wartość w dolarach może się zmieniać, jego siła nabywcza nie. Innymi słowy, jeśli 10 uncji złota mogło kupić samochód 50 lat temu, to 10 uncji złota nadal może kupić samochód dzisiaj. Dzieje się tak dlatego, że chociaż wartość samochodu w dolarach wzrosła, wzrosła też wartość uncji złota w dolarach.Sprzedając złoto, opłaca się rozejrzeć. Obejmuje to sprawdzanie z kilkoma dealerami zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Aby uzyskać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, zapytaj, jakie opłaty zostaną naliczone podczas sprzedaży. Co musisz wiedzieć o kupowaniu złota

Tylko dlatego, że krupier oferuje więcej za uncję, nie zawsze oznacza to, że masz więcej pieniędzy w kieszeni.

Te dodatkowe pieniądze mogą zostać pochłonięte przez opłaty i prowizje.Przejdź do sprzedaży złota, znając aktualną cenę złota. Jest to towar, którego cena jest zmienna. Codziennie to coś nowego. Jeśli nie wiesz, możesz zostać wykorzystany przez mniej renomowaną firmę skupującą złoto. Pamiętaj, wiedza jest tutaj prawdziwą mocą. Idź z nim do wszelkich negocjacji.Zapoznaj się z opłatami i prowizjami przy zakupie sztuk złota inwestycyjnego. Większość renomowanych dealerów pobiera od pięciu do siedmiu procent. Musisz zdać sobie sprawę z poniesionych kosztów, aby upewnić się, że nadal otrzymujesz dobrą ofertę na kupowane elementy, w oparciu o ich prawdziwą wartość w momencie zakupu.Jednym ze sposobów na zakup niewielkich ilości złota jest zakup monet wykonanych z litego złota. Monety te nie są prawnym środkiem płatniczym, ale często są bite jako monety kolekcjonerskie, aby upamiętnić ludzi lub wydarzenia. Upewnij się, że znasz prawdziwą wartość złota w monecie i uważaj na monety, które kosztują znacznie więcej niż są warte.Te wskazówki naprawdę dały ci świetną edukację, jeśli chodzi o rynek złota. Następnym krokiem jest wykorzystanie ich, kupując i sprzedając trochę złota. Gdy zaczniesz opanowywać właściwe techniki, zaczniesz zarabiać i będziesz cieszyć się swoim nowym hobby inwestycyjnym.