Preparat umożliwiający dłuższe przechowywanie jabłek

Pierwsi europejscy osadnicy przywieźli jabłka z Nowego Świata, a wkrótce po ich wprowadzeniu do Anglii zaczęto je sadzić w ogrodach.

W połowie XVIII wieku jabłonie znajdywano już w całej Europie. Do dziś są one popularne, jednak ich przechowywanie wciąż wymaga odpowiednich środków.

Preparat umożliwiający dłuższe przechowywanie jabłek

Skuteczny sposób na bezpieczniejsze przechowanie jabłek

Najpopularniejszą odmianą jabłka jest Empire, które jest okrągłe i zielone. Odmiana „Waszyngton” ma kolor czerwony. Koncepcja przechowywania jabłek w specjalistycznych warunkach nie jest nowa, ale nastąpiła znacząca zmiana w sposobie przechowywania i konserwacji owoców. W przeszłości jabłka były składowane w stosach na półkach. Oznaczało to, że jabłka były narażone na działanie powietrza i wilgoci i mogły gnić. W ostatnich latach przechowywanie jabłek stało się bardziej wydajne dzięki zastosowaniu klimatyzacji i chłodzenia – w takich to warunkach również preparat umożliwiający dłuższe przechowywanie jabłek ulega zastosowaniu i może wykorzystać swoje zalety. Umożliwiło to dłuższą świeżość jabłek toteż i generalnie lepszy bilans kosztów do zysków z ich uprawy.

Świat jest dziś zupełnie inny niż w XIX wieku, kiedy jabłka były przechowywane w beczkach, a drzewa stały bez ochrony. Stan przechowywania jabłek zmienił się drastycznie w ciągu ostatniej dekady, wraz z pojawieniem się nowych odmian i ulepszonymi technikami przechowywania. Wzrost popularności jabłek ekologicznych rosnący rynek globalny doprowadziły do ​​gwałtownego wzrostu produkcji jabłek, co spowodowało też wzrost ilości jabłek przechowywanych przez długi czas, przed zakupem i spożyciem czy wykorzystaniem. Dlatego preparat umożliwiający dłuższe przechowywanie jabłek jest szczególnie istotny dla ich prawidłowej dystrybucji. Branża przechowywania jabłek rozwija się dynamicznie. Wzrost ten wynika z wielu czynników, w tym zmieniających się gustów konsumentów, popularności jabłek jako pożywienia oraz rosnących kosztów przechowywania i transportu. Rozwiązania takie jak preparat https://fruitsmart.pl/przechowywanie-jablek/ pozwalają skutecznie ograniczać straty w owocach.